Věděli jste, že...
pouze zastupitelé Jihomoravského a Plzeňského kraje mají schválen svůj etický kodex?
Czech Republic map Jihočeský krajJihomoravský krajKarlovarský krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajStředočeský kraj
Praha
Ústecký krajKraj VysočinaZlínský kraj
+ Více o vybrané kategorii

O projektu

Cílem první části projektu Hodnocení transparentnosti krajů – krajské volby 2016 je poskytnutí srozumitelného nástroje hodnocení a srovnání fungování krajů v České republice v rámci deseti kategorií spojených s problematikou otevřenosti a transparentnosti. Hodnocení v době krajských voleb poslouží jako informační zdroj samotným občanům (voličům) a médiím. Projekt navazuje na hodnocení krajů realizované organizací Oživení, o. s., před krajskými volbami v roce 2012.

S ohledem na vývoj legislativy i přístupu krajů v rámci publikace dat o vlastní činnosti došlo k modifikaci původní metodiky i samotných otázek v dílčích kategoriích projektu. Do samotného hodnocení pro rok 2016 byly také nově připojeny jednotlivé analýzy transparentnosti a hospodaření krajských samospráv v oblastech veřejných zakázek a rozpočtu, realizované partnerskými organizacemi Naši politici, z. s., a EconLab, z. s.

Cílem druhé části projektu je pak formulace a následná komunikace doporučení pro zlepšení v oblastech transparentnosti a otevřenosti krajských samospráv v ČR, která budou směřována nově zvoleným krajským zastupitelům a novým vedením krajů.

Projekt Hodnocení krajů - krajské volby 2016 vznikl za finanční podpory Nadace Open Society Fund Praha a Velvyslanectví USA v České republice.

Kontakt: Karel Gargulák