Věděli jste, že...
Zlínský kraj nezveřejňoval své smlouvy nad rámec zákonem požadovaného minima?
Czech Republic map Jihočeský krajJihomoravský krajKarlovarský krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajStředočeský kraj
Praha
Ústecký krajKraj VysočinaZlínský kraj
+ Více o vybrané kategorii

O projektu

Cílem první části projektu Hodnocení transparentnosti krajů – krajské volby 2016 je poskytnutí srozumitelného nástroje hodnocení a srovnání fungování krajů v České republice v rámci deseti kategorií spojených s problematikou otevřenosti a transparentnosti. Hodnocení v době krajských voleb poslouží jako informační zdroj samotným občanům (voličům) a médiím. Projekt navazuje na hodnocení krajů realizované organizací Oživení, o. s., před krajskými volbami v roce 2012.

S ohledem na vývoj legislativy i přístupu krajů v rámci publikace dat o vlastní činnosti došlo k modifikaci původní metodiky i samotných otázek v dílčích kategoriích projektu. Do samotného hodnocení pro rok 2016 byly také nově připojeny jednotlivé analýzy transparentnosti a hospodaření krajských samospráv v oblastech veřejných zakázek a rozpočtu, realizované partnerskými organizacemi Naši politici, z. s., a EconLab, z. s.

Cílem druhé části projektu je pak formulace a následná komunikace doporučení pro zlepšení v oblastech transparentnosti a otevřenosti krajských samospráv v ČR, která budou směřována nově zvoleným krajským zastupitelům a novým vedením krajů.

Projekt Hodnocení krajů - krajské volby 2016 vznikl za finanční podpory Nadace Open Society Fund Praha a Velvyslanectví USA v České republice.

Kontakt: Karel Gargulák